Eko Termal Etiketler Neden Fazla Tercih Ediliyor ?

Eko Termal etiket hakkında

Eko Termal Etiket Eko termal etiket, yüzeyinde koruyucu bir tabakaya sahip olmayan etiket türüdür. Kâğıt malzemesinin üzerine termal lamine yapılması ile oluşturulmaktadır. Baskı esnasında kullanılan barkod yazıcıdaki baş bölgesinden verilen ısı ile termal sıvılaşma halinde olur ve bu sayede eko termal etiketin yüzeyine baskı yapılır. Bu baskı özelliği ile termal etiketler üzerine baskı yapılmak istediğinde ribon kullanmaya gerek kalmamaktadır. Direk uygulanabilen baskı ile çok daha az maliyetli etiketler elde edilebilir. Nem, ışık ve ısı dış faktörlerine karşı dayanıklı bir etiket çeşididir değildir. Bu yüzden bu etken faktörlerle etkileşim halinde olduğunda yüzeyleri kararmaktadır. Yüzeylerin kısa sürede kararabilmesinden dolayı da hızlı tüketilmesi gereken etiketler grubundadır. Eko termal etiketlerin bir türü olan lamine termal etiketlerde ise standart termal etiketlerinin yanında koruyucu bir tabaka kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde de daha uzun kullanım ömrü sağlanmaktadır.

 Eko Termal etiketlerin tercih edilme sebepleri nelerdir?

Eko Termal EtiketlerEko termal etiket kullanımının sıklıkla tercih edilme nedeni son derece düşük maliyetli olmasıdır. Termal yöntemiyle yani ısıyla baskı işlemi gerçekleştirildiğinden ribon kullanılmaz. Bu da maliyetleri en çok etkileyen faktördür. Eğer ki kullanılan ya da kullanılacak olan yazıcı termal baskıya uygunsa, kullanılacak olan etiket kısa sürede tüketilecekse (max. 6 ay) termal etiketler son derece ideal bir tercih olacaktır. Sahip olduğu bu özelliklerinden dolayı eko termal etiketler daha çok gıda, hastane ve hızlı tüketim sektöründeki diğer alanlarda kullanılmaktadır.

One thought on “Eko Termal Etiketler Neden Fazla Tercih Ediliyor ?

  • Eylül 15, 2017 tarihinde, saat 5:05 pm
    Permalink

    neden fazla tercih edildiğinin en büyük nedeni maddi açıdan uygun olması sık kullanılan alanlarda işlevsel olarak işleri görmesi yeterli olmaktadır. Dış ortamdaplastik etiketler kullanılsa da raf sisteminde depo alanlarında oldukça ekonomik

Yorumlar kapatıldı.