Web Sitenizi Nasıl Hızlandırırsınız?

Günümüzde artık internet sitesi kurmak, yazılım ve kod bilgisi gerektirmeyecek kadar kolaylaşmıştır. WordPress, Joomla, Drupal gibi hazır portallar kullanılarak çok başarılı internet sitesi içerikleri oluşturulabilmektedir. Peki, kurmuş olduğunuz web sitenizi nasıl hızlandırırsınız?

HIZLI HOSTİNG HİZMETİ

Hızlı bir web sitesine sahip olabilmeniz için en önemli etken, hizmet aldığınız hosting hizmetinin hız ve kalitesidir. Kesintiye uğratmayan, hızlı bir altyapıyla çalışan, veri trafiğini sorunsuz sağlayan hosting hizmetleri, internet sitenizin hızlı, kesintisiz ve sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Bu hızı sağlayan yüksek uptime süreleri en yüksek seviyede tutulmalıdır. Web siteniz ve sunucu arasındaki bağlantı hızını sağlayan Uptime süresinde düşüş yaşandığı sürece web sitenizde sürekli bağlantı kopmaları yaşanacaktır.

WEB SİTENİZE UYGUN TEMALAR

Web sitenizin temalarını kendiniz hazırlıyorsanız, bağlantı hızını olumsuz etkilemeyecek, hafif görsellerden oluşan temalar hazırlayabilirsiniz, WordPress, Joomla tarzı portal uygulamaları kullanıyorsanız ücretsiz temalardan kaçınmalısınız. Ücretsiz temalarda genellikle hata kodları alma ihtimaliniz yüksektir. Altyapısı sağlam olmayan bir inşaat yıkılmaya mahkumdur. Web sitenizi sağlam bir altyapıyla kurmazsanız, uzun ömürlü bir hizmet veremezsiniz.

Web Sitenizi Nasıl Hızlandırırsınız?

CACHE ÖZELLİĞİ

Kurmuş olduğunuz web sitenizin, sorgu sayısını ve veri akış trafiğini dengeleyerek oldukça hızlı bir performans sunan uygulamadır. Sorgu sayısı azaldıkça web sitenizin açılması o kadar hızlanmaktadır. Web sitenizde mutlaka bulunması gereken bir uygulamadır.

YURTDIŞI LOKASYON HOSTİNG HİZMETLERİ

Yurtdışı Lokasyon hosting hizmetleri, yurtiçi hosting hizmetlerine göre daha hızlı performans göstermektedir. Ayrıca yurtdışı Lokasyon hosting hizmetleri, oldukça hızlı dosya aktarımı sağlamaktadır. Detaylı bir web sitesine sahipseniz ve yukardaki 3 özelliği kullandığınız halde performansta herhangi bir değişiklik yaşanmaması durumunda kullanabileceğiniz alternatif bir yöntemdir.

Kısacası, hızlı bir internet sitesi kurmak için, hosting hizmetinizin kaliteli ve hızlı, kullandığınız temaların web sitenize uygun ve web sitenizin veri akış trafiğini dengeleyecek uygulamaların bulunması gerekmektedir.

One thought on “Web Sitenizi Nasıl Hızlandırırsınız?

  • Şubat 14, 2018 tarihinde, saat 9:41 pm
    Permalink

    bunun bir çok nedeni vardır öncelik barındırma hizmeti aldığınız yer daha sonrasında ise yazılım ile sunucu arasında bağlantı hızı son kullanıcıya gösterme hızı derken birçok nedeni böylelikle sıralabiliriz. Bir tane işlemin yavaş olması demek tüm siteyi etkilemesi demek

Yorumlar kapatıldı.